۶ بهمن
برنامه‌های لحظه‌ای اندروید آزمایش می‌شوند

برنامه‌های لحظه‌ای اندروید آزمایش می‌شوند  

چند ماه پیش گوگل در مراسم Google I/O ویژگی جدیدی به نام برنامه‌های لحظه‌ای یا Instant Apps را معرفی کرد. این ویژگی باعث می‌شود که کاربران بدون نصب نرم افزار بتوانند از آن استفاده کنند. حالا گوگل اعلام کرد که به شکل محدود این ویژگی را آزمایش کرده است. در واقع از هم اکنون می‌شود از برخی برنامه‌ها بدون اینکه آن‌ها را نصب کرد، استفاده کرد.

براساس اطلاعات منتشر شده برنامه‌هایی مانند BuzzFeed، Priscope، Viki و Wish به شکل آزمایشی در این حالت قرار گرفته‌اند. البته گوگل گفته که این ویژگی را گسترش می‌دهد و به برنامه‌های دیگر هم اضافه می‌کند. در زمان استفاده از ویژگی برنامه‌های لحظه‌ای یک لینک برای کاربری که آن برنامه را ندارد، ارسال خواهد شد. کاربر با لمس آن لینک می‌تواند بدون نصب برنامه از آن استفاده کند. در این حالت هیچ چیزی هم روی گوشی کاربر نصب نمی‌شود.

البته برای اینکه این قابلیت به تمام برنامه‌ها اضافه شود، توسعه دهندگان باید در ساختار برنامه‌ی خودشان تغییراتی ایجاد کنند. در حال حاضر SDK ویژگی برنامه‌های لحظه‌ای در اختیار توسعه دهندگان قرار نگرفته و به همین دلیل کسی نمی‌تواند از آن استفاده کند.

منبع: The Verge